Back to top

Zmiany w funkcjonowaniu linii nr 511 i 512 od 7 października w związku z remontem ul. Szkolnej w Borówcu

Inne
Julia Łabudek

Uwaga! Na czas remontu utworzone będą tymczasowe przystanki, a autobus nie będzie wjeżdżał na ulicę Szkolną.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że od 7 października 2021 roku, rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Szkolnej w Borówcu wraz z remontem pętli autobusowej. W związku z powyższym, po uzgodnieniu z gminą Kórnik, w okresie prowadzonych prac nie będą realizowane kursy autobusów linii nr 511 i 512 na ulicy Szkolnej. Na czas prowadzonych prac na ulicy Głównej przy rondzie (na wysokości sklepu Biedronka) utworzone zostaną tymczasowe przystanki Borówiec/Szkoła.

 Na przystankach zatrzymywać się będą w obu kierunkach autobusy linii nr 511 (w tym czasie nie będą realizowane wjazdy na ul. Szkolną).

Autobusy linii nr 512 w dni robocze zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku Borówiec/Szkoła na ulicy Głównej po stronie posesji nr 1A, a kursy będą kończyć się na tymczasowym przystanku Borówiec/Szkoła na ul. Głównej po stronie sklepu Biedronka.

Przejazd autobusów linii nr 512 w dni robocze pomiędzy przystankami Borówiec/Szkoła a Borówiec/Deszczowa w kierunku do Kamionek będzie realizowany jako przejazd techniczny (bez pasażerów).

Przystanek początkowy w stronę Franowa będzie zlokalizowany na przystanku Borówiec/Deszczowa w kierunku do Kamionek, gdzie w zatoce autobus będzie oczekiwał do wyrównania czasu rozkładowego. Kursy linii nr 512 w soboty i niedziele nie ulegają zmianie poza dodatkowym zatrzymaniem się na przystankach tymczasowych Borówiec/Szkoła.