Back to top

Zmiany w transporcie publicznym z uwagi na remont nawierzchni na Dworcu Rataje (od 23.03 do końca czerwca)

Inne
Sylwia Kowalska

23 marca rozpocznie się naprawa nawierzchni na Dworcu Rataje, która spowoduje wprowadzenie zmian w komunikacji autobusowej, zarówno miejskiej, jak i podmiejskiej. Część autobusów zostanie skierowanych do pętli Franowo.

Urząd Miasta i Gminy Kórnik informuje, że w związku z powyższym podmiejskie linie numer: 501, 502, 560 i 561 zostaną skierowane do autobusowej pętli Franowo, gdzie dziś swoje trasy kończą autobusy numer: 511 i 512.

Trasa dojazdu do pętli na Franowie została wytyczona z ulicy Krzywoustego przez ulicę Szwedzką, tak żeby pasażerowie mieli możliwość wcześniejszej, szybszej i jak najbardziej dogodnej przesiadki na linie tramwajowe nr 1, 16 i 18 już na przystanku Szwedzka oraz na linię autobusową nr 181.

Obsługa biletowa

Przygotowanie do modernizacji ronda Rataje spowodowało konieczność wyłączenia biletomatu stacjonarnego usytuowanego przy wejściu na Dworzec Rataje.

Funkcjonujący w budynku dworca Punkt Obsługi Klienta jest (i będzie podczas prac remontowych) czynny bez zmian - od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-20.00.

Pasażerów przepraszamy za niedogodności. Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie potrzeby przeprowadzenia prac.

Schemat organizacji komunikacji na Ratajach od 23 marca 2020 r.
Przebieg linii podmiejskich na czas remontu Ronda Rataje