Back to top

Informacja Burmistrza w sprawie szczepień na COViD-19

Inne
Bartosz Przybylski

Szanowni Mieszkańcy!

Dzisiaj wspólnie z Piotrem Wiśniewskim - Dyrektorem Biura Metropolii Poznań wizytowaliśmy dwa obiekty, które zgłosiliśmy do NFZ jako miejsca, gdzie mogą być prowadzone szczepienia na COViD-19:
- OAZA Kórnik,
- Budynek OSP Radzewo.
Jeśli NFZ zatwierdzi wskazane lokalizacje jako punkty szczepień, niezwłocznie przekażę Państwu informacje o możliwości zapisów na szczepienia w tych punktach.
Jednocześnie informuję, że będzie organizowany transport do punktów szczepień dla osób, które:
- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
Za transport tych osób będzie odpowiadał wyznaczony do tego celu koordynator, z którym będzie można się kontaktować telefonicznie.
Szczegóły podam już w najbliższych dniach.
W pierwszej kolejności zapisy na szczepienia będą prowadzone dla osób w wieku powyżej 80 lat. Zapisy dla tej grupy wiekowej mają rozpocząć się 15 stycznia 2021 r. i mają trwać do 21 stycznia 2021 r.
Szczepienia osób z grupy powyżej 80 roku życia mają rozpocząć się 25 stycznia 2021 r.
O Terminach zapisów i szczepień dla innych grup wiekowych będę Państwa informował na bieżąco, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia.
Uprzejmie proszę, aby na zapisy telefoniczne dzwoniły osoby ze wskazanych grup wiekowych adekwatnie do terminów podanych w komunikatach!

Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik
Przemysław Pacholski